Biz Kimiz ?

Biz Kimiz?

11 yıllık tecrübemizi cebimize koyduk,

çok çalışarak büyüttüğümüz Engelsiz Ürünler’i bir kenara kaldırıp BROCA YARDIMCI TEKNOLOJİLERİ’i kurduk.

Adımızı; Fransız cerrah ve antropolog Paul Pierre Broca’dan ( 1824-1880) esinlenerek koyduk. Kendisi, vücutlarının sağ tarafları felçli ve konuşulanları anladıkları halde kendileri konuşamayan hastalarına otopsi yaparak bu kişilerin beyinlerini incelediğinde, beyinlerinin sol frontal lobunda hasar olduğunu gördü ve bu lezyonların konuşma kaybına neden olduğunu ileri sürdü. O günden beri beynin konuşma üreten alanına “Broca” adı veriliyor.

İşte biz, çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle dil ve konuşma bozuklukları yaşayan binlerce kişiye bir “ses” olma hedefiyle yola çıktık. Bu kişilerin başta aileleri ve yakın çevreleri olmak üzere; özel eğitim alanında çalışan tüm profesyonellerin, dil ve konuşma terapistlerinin, nörologların, doktorların, hemşirelerin, bakıcıların, ergoterapistlerin, fizyoterapistlerin, bu alandaki kamu yöneticilerinin, tüm karar vericilerin, derneklerin, vakıfların, kısacası yolu engellilikten geçen herkesin, yeni dijital dünyadaki potansiyelin farkına varmalarını hedefledik.

Çocuklar, hele çocuklar! Özel gereksinimli çocuklar… Bize göre onlardaki potansiyelin açığa çıkması için mucizelere değil; yalnızca teknolojiye ve bilimsel gelişmelere bel bağlamamız yeterli. Çocuk veya yetişkin; bu bireylere doğru teknolojileri doğru metotlarla sunduğumuzda nelerin mümkün olabileceğini herkesin görmesini istedik. İstedik ki; üç temel insani hak “ İletişim – Erişim – Eğitim ” teknolojinin imkanlarıyla sınırları zorlasın ve herkesi kucaklasın!

Bize güvenen, yenilikçi düşünen ve bizimle ilklere imza atan güzel insanlarla ilk günden bugüne pek çok başarı hikayesi biriktirdik.

Nasıl çalışıyoruz?

Kendimize koyduğumuz bazı katı kurallarımız var. Koşullar ne olursa olsun; değişmeyen kurallar:

  • Her koşulda kullanıcının üstün faydasını gözetiriz.
  • Kendi ailemize, eşimize, dostumuza, çocuğumuza almayacağımız hiçbir ürünün satışını yapmayız.
  • Kullanıcıların yapamadıklarına değil; yapabildiklerine odaklanırız.
  • “ Yeni ne var? ” diye durmadan okur, gezer, araştırır, öğreniriz; ne bulduysak paylaşırız.

Kimler için çalışıyoruz?

Ürünlerimiz, temel olarak ERİŞİM-İLETİŞİM-EĞİTİM konularında engelli bireyleri destekleyecek çeşitli donanım, yazılım ve aksesuarlardan ibaret.

  • Ellerini fare ve klavye kontrolüne yetecek kadar etkin şekilde kullanamayan, bu sebeple bilgisayar erişimi olmayan tüm bireyler
  • Sözlü veya yazılı dil kullanımı yeteneğinden tamamen veya kısmen mahrum bireyler
  • Öğrenme süreçlerinde destek ve özel eğitime gereksinimi olan tüm çocuklar ve gençler
  • Yaşlanmaya bağlı olarak motor ve bilişsel becerilerinde çeşitli geriatrik sendromlar yaşayanlar

Ürünlerimizden en iyi kimlerin yararlanabileceğini görmek için KULLANICILAR  sayfamızı inceleyin.

Neler yapıyoruz?

Bildiğimiz bir şey var: O da herkesin “ biricik ” olduğu. Otizm, Serebral Palsi, ALS … adı ne olursa olsun; bir genele ait olsa da, herkesin tek ve kendine özgü bir yaşayış biçimi, rahatsızlığından etkilenme şekli ve derecesi var. Kendine has ihtiyaçları, öncelikleri ve en önemlisi de, sadece kendinde barınan bir potansiyeli var! İşte bu yüzden, her bir kullanıcımız için ona özel çözümler üreterek, yapabildiklerinden yola çıkarak onu yapabileceklerine taşımak için çalışıyoruz. Elbette bu bir takım işi. Sözün özü; aslında ne yapıyorsak kullanıcımızla birlikte yapıyoruz. Kullanıcımız koçumuz; ailesi, yakın çevresi, terapisti, doktoru, öğretmeni ve biz onun takımıyız.

Neden en iyi markalarla çalışıyoruz?

Madem ki işimiz teknoloji; o halde kaliteden ödün veremeyeceğimizin bilincindeyiz.
En iyi, en yeni ve en dayanıklı malzemelerle yola çıkmalıyız ki; takımca yarı yolda kalmayalım. Malum; yollar biraz engebeli!

Markalar

Üyeliklerimiz