TD Snap

TD Snap, profesyoneller ve aileler için mükemmel bir Alternatif ve Destekleyici İletişim çözümüdür.

Sembol iletişimini kullanarak dil ve konuşma engelli kişileri, iletişim kurma ve okuryazarlık becerileri geliştirme konusunda desteklemek için güçlü araç ve kaynaklarla donatılmıştır.

TD Snap’i kimler kullanır?

TD Snap; Otizmli, Serebral Palsili, Down Sendromlu, çeşitli düzeylerde Zihinsel Engelli ve Afazili  bireyler için tasarlanmış en ideal ve kullanımı en kolay ADİS çözümüdür. Siz ebeveyn, öğretmen ve terapistlere kullanıcı ile birlikte çalışarak onun başarılı bir iletişimci olmasını sağlamanız için ihtiyaç duyduğunuz gerekli tüm bileşenli içeren en iyi sembol tabanlı iletişim deneyimini sunuyoruz.

 Herkes farklıdır

İletişim ihtiyaç ve tercihleri kişiden kişiye göre değişir ve bu nedenle başarıya giden yol herkes için farklıdır. Farklı ihtiyaçlara cevap vermek üzere farklı TD Snap Sayfa Setleri sizleri bekliyor.

Snap Core First

Dil gelişiminin her aşamasında iletişim ve okuryazarlığa bir yol açan
sembol-tabanlı sayfa seti.

Metin

Okuryazar bireyler veya sembol desteklerinden okuryazarlığa geçiş  yapanlar için sayfa seti.

Tarama

Birincil erişim yöntemi olarak “Tarama” yı kullananlar için özel olarak tasarlanmış sayfa seti.

TD Snap şimdi Türkçe!

Tüm dünyada yirmiden fazla dilde kullanılan TD Snap, şimdi tümüyle Türkçe!

Türkçe arayüz, Türkçe temel söz varlığı, Türkçe dil kuralları ve kelime çekimleri, konuşma çıkışı için Türkçe kadın/erkek sesleri, Türkiye’ye özel içerikler, Türkçe konuşan kullanıcılar için özel olarak çizilmiş Türk kültürüne özgü sembollerle TD Snap, iletişimdeki zorlukları ortadan kaldırmak için size pek çok fırsat sunuyor.

TD Snap ARAÇLARINI keşfedin:

Tüm TD Snap Sayfa Setleri, düzenleme yapmanızı basitleştirecek ve iletişimi zenginleştirmeye yardımcı olacak güçlü araçlarla birlikte sunulur.

Düzenleme Aracı

Düğmeleri kolayca özelleştirmeniz için kullanımı kolay düzenleme aracı

Arama Aracı

Kelime ve sembollerin yerini kolayca bulabilmeniz için size yol tarifi yapan bir arama çubuğu

Davranış Destekleri

Kullanıcıyı endişe uyandıran durumlara hazırlamak ve kaygıyı azaltmak için Görsel programlar, Görsel Sayaç ve Senaryolar gibi bir dizi davranışsal destek

Siri Asistan

Tek tıkla bilgi, müzik, hava durumu ve daha pek çok  şey için Siri Asistan’a sembol destekli erişim sağlayan  entegre bir araç

Hızlı Sohbet

Gün içinde birçok durumda hızlı iletişim kurmayı kolaylaştırmak için yaygın olarak kullanılan önceden programlanmış bir dizi ifade

TD Snap’in AVANTAJLARINI keşfedin:

  • Izgara boyutlarını değiştirebilme: Kolay kullanımlı düzenleme aracı ile ızgara boyutlarını dilediğiniz gibi değiştirebilir, daha küçük ızgara boyutları ile başlayıp zamanla daha fazla kelimenin görünmesi için ızgara boyutlarını büyütebilirsiniz. TD Snap, kelimelerin konumunu farklı ızgara boyutlarında tutarlı şekilde görüntülemenizi sağlar.
  • Düğmelere eylem ekleyebilme: Konuşma, Mesaj Penceresi, Gezinti, Boardmaker etkinlikleri, Davranış Desteği, erişim yöntemi, ses kontrolü ve diğer uygulamaları başlatma için düğmelere çok sayıda farklı eylem ekleyebilirsiniz.
  • Sesli ipuçları: Tarama, gözle bakma, fareyle bekleme gibi erişim metotları tercih edildiğinde, kullanıcının seçim yapmasını kolaylaştırır.
  • Görsel sayaç: Davranış Destekleri alanında, ekranın üstünde, zamanı geriye sayarak bir etkinlikte ne kadar süre kaldığını gösteren Görsel Sayaç ile etkinlikler kolayca yönetilebilir.
  • Sembollerde tutarlılık: Communicator ve Boardmaker uygulamalarındaki sembollerle aynı sembol setlerinin kullanımı, hem kullanıcı hem profesyoneller için öğrenmeyi kolaylaştırır.
  • Veri Takibi: Profesyonellerin kullanıcının düğme kullanımlarını izleyebilmesi için veri takibi özelliği mevcuttur. Veri takibi etkinleştirildiğinde düğme kullanımının zamanı, sayfa seti, konumu, mesajın konuşulup konuşulmadığı, ızgara konumu, erişim yöntemi, modelleme modu gibi tüm veriler sisteme kaydedilir. Ayrıca, düğme ve modelleme kullanım sayıları da bu özellik sayesinde izlenebilir.
  • Ücretsiz bulutta Depolama, Kaydetme ve Paylaşma: Kullanıcının okulda başka evde başka bir cihaz kullanması vb durumlarda Senkronizasyon özelliği ile iki cihaz arasında tutarlılık sağlanır. Ayrıca, sayfa setlerinizi bir dosyada veya ücretsiz bulutta saklayabilir dilediğiniz kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz.

Kurumlar ve profesyonellere yönelik eğitim talepleriniz ve teknik destek için bizimle iletişime geçin.

Uyumlu İşletim Sistemleri: Windows 10 | Apple iOS, iPad 3 veya üzeri, en düşük iOS 11

Uyumlu cihazlar:

  • Tobii Dynavox PCEye, I-Serisi cihazlar, Speech Case
  • Teknik özellikler sekmesinde belirtilen “Minimum Sistem Gereksinimleri” ni karşılayan tüm tablet, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar

Teknik Özellikler

TD Snap için Minimum Sistem Gereksinimleri:

Windows iOS
İşletim sistemi Windows 10 iOS 11.0
Kullanılabilir alan 1.46 GB 1.6 GB
RAM En az 2 GB
(4 GB önerilir)
En az 2 GB
(4 GB önerilir)