Genel Bakış

Genel Bakış

Duyularla çalışmanın yepyeni bir yolunu keşfetmeye hazırsanız Çoklu Duyu Odalarımızın sizi heyecanlandıracağına inanıyoruz!

Ürünlerimizi incelemeden önce bu sayfada derlediğimiz bilgilerle sizleri aydınlatmayı ve size yepyeni fikirler için ilham vermeyi amaçladık.

Temel olarak duyu odalarımız;

  • çok sayıda duyusal uyaranın bir arada kullanılabildiği
  • tüm bunların tek bir merkezden yönetilebildiği
  • çoğunlukla odadaki duyusal efektlerin bizzat kullanıcıların kendisi tarafından kontrol edilebildiği (tümüyle etkileşimli & erişilebilir)
  • kullanıcıyı içine alan sürükleyici sahnelerin oluşturulabildiği

geniş ürün yelpazemizden çeşitli öğelerin bir araya gelmesiyle oluşan SİZE ÖZEL duyusal alanlardır.

DUYU ODALARIMIZIN TEMEL ÖZELLİKLERİ:

Ölçeklenebilir: Henüz bir duyu odanız yoksa ve işin başındaysanız; doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Bir çoklu-duyusal karanlık odanız olsun istiyor ancak bir defa yapılacak ve geri dönüşü olmadığını düşündüğünüz oda planınızı hayata geçirmek için belki zamanınız, belki bütçeniz, belki de yeterli büyüklükte alanınız olmayabilir. Biz tamamen ölçeklenebilir bir sistem sunarak bu haklı endişelerinizi gideriyoruz. Çok büyük, çok kapsamlı ve çok maliyetli bir odayla başlamak zorunda değilsiniz! Başlangıçta sadece az sayıda ama oldukça cezbedici öğelerle yola çıkabilir,  zaman içinde duyu odanızı tam kapsamlı ve sürükleyici bir SHX duyu odasına dönüştürebilirsiniz. Siz odanızı genişletip değiştirdikçe başlarken kullandığınız öğeler, tüm cihazlar ve sistemler hiçbir zaman işlevini ve sonradan eklediğiniz öğelerle uyumluluğunu yitirmez!

Kullanıcı Kontrollü: Sunduğumuz sistemde kullanıcı içinde bulunduğu ortam üzerinde tam kontrole sahiptir. Örneğin odadaki ışıkları, fiber optikleri, baloncuk tüpünü ve daha pek çok öğeyi kullanıcılar kendileri yönetebilirler. Bu da odayı onlar için daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirir. Duyu odalarımızda bulunan öğeler çok sayıda farklı kontrol ekipmanları ile kontrol edilebilir. Örneğin, doğrudan bir Android tablet üzerinden odayı kontrol etmek mümkündür ama her kullanıcının tablete erişimi olamayabilir. Kullanıcının fiziksel ve bilişsel seviyesi ne olursa olsun, sistemimiz her yaştan her yetenek seviyesinden kullanıcının erişimine açık ve yeteneklerine uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Çünkü herkes farklıdır. Bu amaçla farklı kullanıcılara hitap eden bir dizi farklı kontrol ekipmanı ile duyu odalarımız tümüyle interaktif ve erişilebilir ortamlardır.

Sürükleyici: Çoklu duyu odaları için en sürükleyici sistemi sunuyoruz.

Sunduğumuz sistemde odadaki öğelerin aktivasyonu ve odadaki efektler aynı anda gerçekleşir.

Her kullanıcıyla bağ kurmak için entegre uyarım ve bütünsel deneyim sağlar.

Kullanıcılar sahnelerin içine kapılır, adeta hikayenin baş kahramanı olurlar.

Kişiselleştirilebilir: İster küçük ölçekli, ister tam kapsamlı olsun, duyu odalarımız önceden yüklenmiş hazır içeriklerle dolu kontrol yazılımları ile sunulur. Bu içerikler tümüyle profesyonel eğitimciler, terapistler ve bilişim uzmanlarınca hazırlanmış olup size duyusal yolculuğunuz boyunca rehberlik eder. Ancak sistemimiz esasen daima kullanıcıyı ve onun bireysel ihtiyaçlarını merkeze alan bir anlayışla tasarlanmıştır. Bu sebeple hazır içeriklerin yanı sıra, siz de kendi kişisel videolarınız, resimleriniz ve müziklerinizi kullanarak kendi özel temalarınızı oluşturabilir, tüm unsurları odadaki bağlamla ilişkilendirerek benzersiz bir duyusal deneyim sunabilirsiniz. Kullanıcının ilgi alanına uygun içeriklerin kullanılması, duyu odasında yürütülen eğitim ve terapilerin öğretici ve iyileştirici etkilerini artıracaktır.

Sistemimiz çeşitli ürün gruplarından oluşmaktadır: 

  • Duyu odalarında en çok tercih edilen ve harika görsel efektler sağlayan çok çeşitli aydınlatma ve ışık ekipmanlarından oluşan “Lumineaürün ailemiz
  • Odadaki görsel-işitsel öğelerle birlikte kullanıldığında sürükleyici etkiyi destekleyerek duyusal ortamla bağlantıyı güçlendiren, müzik veya ses sinyallerini titreşime dönüştüren “Vibroakustik” ürünlerimiz
  • Her seviyeden kullanıcı için odanın kontrolünü mümkün kılan “Kontrol Üniteleri”
  • “Sahneler” üzerinden tematik ortamlar oluşturarak daha sürükleyici bir ortam yoluyla kullanıcının katılımını artıran, bağlamla ilişkili öğelerin tek başına veya aynı anda birlikte kullanımı ile öğrenmeyi kolaylaştıran, çoklu duyusal efektlerin bir arada kullanılmasını ve tek bir merkezden yönetilmesini sağlayan SHX Sistemi
  • Bir duyu odasına hem güzellik hem de konfor ve güvenlik katan Duyusal Oda Mobilyaları

KÜÇÜK ÖLÇEKLİ BİR ODAYLA BAŞLAMAK İSTİYORUM, NEREDEN BAŞLAYABİLİRİM?

Küçük ölçekli bir oda ile hemen şimdi başlayabilir, hatta evinizde ya da merkezinizdeki bir odanın sadece tek bir köşesini bile bir duyusal alana dönüştürebilirsiniz!

Şimdi Luminea Işık Cihazları ile başlayabilir, ileride bir SHX sistemine geçiş yapabilirsiniz.

Luminea Işık cihazlarımız Android için ücretsiz Luminea Uygulaması ile kontrol edilebilir.

Luminea Uygulaması Türkçe’dir.

Luminea cihazları elbette diğer uyumlu kontrol ekimpanları ile de kontrol edilebilir:

Otomatik ModAnahtarlar Düğme 6 Uzaktan KumandaDev ZarSHX Sistem

BİR SHX DUYU ODASINA SAHİP OLMAK İSTİYORUM, NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

Bambaşka bir duyusal deneyim için ihtiyacınız olan her şey SHX Sistemi’nde mevcuttur. Bir SHX Duyu Odasına sahip olmak için:

DANIŞMANLIK VE TASARIM HİZMETLERİMİZDEN YARARLANIN

Hedef kullanıcılarınıza uygun hayalinizdeki duyusal oda için ücretsiz danışmanlık ve tasarım hizmeti veriyoruz. Duyu odasına dönüştürmek istediğiniz alanın detaylı bir planını üç boyutlu bir tasarımla size önceden gösterip onayınıza sunuyoruz. Ürünlerin hazırlanması projeye onay vermenizle başlar ve belirlenen teslim süresi sonunda tarafımızca anahtar teslim olarak yerinde kurulumu yapılmış halde teslim edilir.

Erişilebilir ve kullanıcı katılımını odaklayan, yenilikçi tasarıma sahip bir duyu odası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.