Look To Learn

LOOK TO LEARN

Gözle kontrol teknolojisine yeni başlayan çocuklar ve yetişkinler için Smartbox’tan çok eğlenceli bir yazılım paketi!

Look to Learn yazılımı içerdiği 40’tan fazla etkinlikle göz takip sistemine başlamanın eğlenceli ve motive edici bir yoludur. Bu etkinlikler, öğretmenler ve terapistlere danışarak, erken çocuklukta “neden-sonuç” tan başlayıp doğru bakış kontrolüne kadar giden erişim ve seçim yapma becerilerini geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Size Özel

Yaratıcı olun ve biraz eğlenin! Sevdiğiniz resimlerinizi ve videolarınızı yükleyerek etkinliklerin çoğunu kişiselleştirip sadece size özel hale getirebilirsiniz.

İlerleme

Look to Learn Klasik, kullanıcılar için erken neden – sonuç etkinliklerinden başlayıp giderek seçim yapma ve oyun oynamaya varan bir ilerleme sağlar.

Bu süreç; alternatif iletişim, okuryazarlık gelişimi ve bilgisayar erişimi için gerekli olan göz-bakış becerilerini geliştirir.

Değerlendirme ve Analiz Etme

Look to Learn; öğretmenler, terapistler ve uzmanların ihtiyaç duyacağı değerlendirme ve analiz araçlarını da içerir. Örneğin; kullanıcıyı Göz Takibi / Hedefleme / Seçim Yapma gibi alanlarda değerlendirebilmenize olanak sağlar.

  • Göz Takibi: Ekranda tam olarak nereye bakıyor? İçerikle ilgileniyor mu?
  • Hedefleme: Hedefleri bulmayı ve bakışlarını hedef üzerinde sabitlemeyi öğrenme
  • Seçim Yapma: ADİS ’e hazırlık için seçim yapmaya giriş

Kullanıcının bir etkinlik sırasında ekranda nereye baktığını ısı haritası biçiminde gösteren bu yerleşik analiz aracı yüzde yüz kanıt niteliği taşır. Isı haritalarını dilerseniz kaydedebilir, yazdırabilir veya kullanıcıdaki ilerlemeyi ölçmek ve başarılarını kaydetmek için de kullanabilirsiniz.

Isı haritası ile elde ettiğiniz analizlerin daha fazlasına ihtiyacınız varsa, Gaze Viewer adlı ürünümüz de ilginizi çekebilir. Bakış Görüntüleme ve Raporlama Yazılımı Tobii Dynavox Gaze Viewer ‘a daha yakından bakın.

Şimdi Türkçe Çalışma Kitabı ile birlikte

Çalışma kitabı ile göz takip seanslarınızı profesyonel bir şekilde yönetmek için ihtiyacınız olan her şey elinizin altında! Her bir etkinlik için özel çalışma sayfaları, başarı sertifikaları, gelişimi takip edebilmeniz için değerlendirme notlarınız ve çok daha fazlası şimdi tek bir kaynakta sizin için toplandı.

Look To Learn Türkçe Çalışma Kitabını buradan ücretsiz olarak indirin.

Look To Learn | Sahneler & Sesler Genişletilmiş Sürüm

40 adet aktivite içeren Look To Learn Klasik yazılım paketini, dilerseniz Sesler ve Sahnelerden oluşan ekstra 26 adet yeni etkinlik içeren Genişletilmiş Sürüm şeklinde de tercih edebilirsiniz. Genişletilmiş sürümdeki her bir etkinlik yine çok eğlenceli ve yine çok değerli beceriler öğretiyor!

Sahneler ve Sesler

Göz takip sistemine yeni başlayan çocuklar ve yetişkinler için tasarlanmış 26 yeni aktiviteden oluşan bir koleksiyon. Look to Learn için bir genişletme paketi olarak sunulan bu sürüm, gözle bakış becerilerinin yanı sıra interaktif sahnelere, müziğe ve sese odaklanıyor.

Look to Learn Klasik sürümde olduğu gibi, her bir etkinlik gözle erişim için gereken farklı bir beceriyi geliştirmek üzere tasarlandı. Yerleşik analiz aracı ve özelleştirilebilir içeriği ile kullanıcının gerçek potansiyelini hemen keşfedeceksiniz.

İnteraktif Görsel Sahneler

İlgi çekici etkileşimlerle dolu sahneleri ile neden ve sonucu gösterin. Her sahne, kullanıcının tam ekranla etkileşime girmesine yardımcı olacak hedeflerle doludur ve aynı zamanda bilişsel değerlendirmeler yapmanız için harika bir araç görevi görür.

Sesler ve Müzik

Davul çalmaktan gitar tıngırdatmaya kadar çeşitli müzik ve sese dayalı etkinliklerle hem dinleyin hem çalın. Her seviyeden yetenek için bir şeyler var!

Göz-Bakış Becerileri

Gözle bakış doğruluğunu iyileştirmeye yardımcı olması için tasarlanmış görevler içeren etkinlikler; hedeflemeyi, tıklama yapmayı, ekranın her yerinde gezinmeyi öğretir ve geliştirir.

Özel Eğitimciler ve Terapistler eşliğinde tasarlandı

Look To Learn – Sahneler ve Sesler, çok sayıda öğretmen ve terapistle işbirliği içinde binden fazla çocukla çalışarak onlar için motive edici, eğlenceli ve öğretici olacak şekilde tasarlandı.

Bu ürünün ortaya çıkmasındaki ana fikir, bir kullanıcının yeteneğinin gerçek kanıtlarına duyulan ihtiyaçtı.

Look To Learn ile siz de kullanıcının neyi yapıp neyi yapamadığını, zaman içinde gösterdiği gelişmeyi gerçek kanıtlarıyla gözlemleyebilir ve gösterebilirsiniz.

Look to Learn,  Tobii Dynavox göz takip cihazımızın takılı olduğu her türlü bilgisayar ve tabletler üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Uyumlu işletim sistemi: Windows 8 ve üzeri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

Windows 8 ve üzeri

Intel Atom 1.44GHz

4 GB RAM

2 GB boş sabit disk alanı