Başarı Hikayeleri

BAŞARI HİKÂYELERİ

İnsanın en zorlayıcı koşullarda bile çevresine öfke yerine sevgi yayması; pes etmek yerine hâlâ üretken olması; vazgeçmek yerine hayallerinin, tutkularının ve hedeflerinin peşinden gitmesi ne ölçüde mümkündür? Bizi sınırlandıran şeyler gerçekte ne kadar aşılmaz şeylerdir?

Ürettikleri, başardıkları ve kararlılıkları ile hayranlık uyandıran değerli kullanıcılarımızın ilham veren hikâyelerini bu sayfada sizlerle paylaşmak istedik.

Locked-In Sendromu ile mücadele eden fotoğraf sanatçısı ve ressam Ali Arif Ersen’in hikâyesi.

Resim yapma tutkusu, caz sevgisi, gurme ilgisi ile tatlar ve tarifler.

Pozitif kişiliği, kararlı duruşu ve çalışkanlığıyla Sinem Aslan ALS hastalığına meydan okuyor.

BEYAZ KİTAPLIK

Ufuk Beyazova. Kendisi bir tıp doktoru. Kedilere düşkün 🙂

Sinemayla ilgileniyor ve tam bir okuma aşığı. Kitap okuma tutkusu belli ki onu yazmaya da yöneltmiş.

Sevgili kullanıcımız Ufuk Hanım “Beyaz Kitaplık” adlı bloğunda roman, öykü, deneme ve şiir dalında yazılmış en sevdiği kitapları paylaşmakla kalmıyor, aynı zamanda son okuduğu kitapları da sürekli olarak bloğuna ekleyerek kitaplarla ilgili izlenimlerini yazıyor.

Ne güzel bir kolaylık değil midir başka kitapseverler için bir kitap hakkında önden bir fikir sahibi olmak? Hiç tanımadığı birinin gözünden, kalbinden dökülmüş yorumları okumak bir heves uyandırır yeni okurda bazen. Hemen gider edinir o kitabı, sonra da içinden anar onu bu kitapla tanıştıranı. Zihinlerde bir tanışıklık,  bir muhabbet başlar.

Üstelik Ufuk Hanım her bir kitabı bizlerle paylaşırken onu çiçekler içinde gösteriyor, kitabı alıp da kucaklayası geliyor insanın resimlere bakarken. Bu çiçeklerle dolu kitap paylaşımları ile Ufuk Beyazova’nın naif kişiliğini hemen fark ediyorsunuz.

ALS hastalığı Ufuk Hanım’ı hobilerinden, tutkularından koparamadı. Film izlemeye, bol bol okumaya, okuduklarını paylaşmaya devam ediyor. Ve elbette çevresine sevgisini ve ilgisini yaymaya.

Bu aralar yeni bir kitaba başlamak istiyor ama “Ne okusam?” diye düşünüyorsanız; hiç durmayın! Girin beyazkitaplık.com’a , Ufuk Beyazova’nın Tobii göz takip sistemini kullanarak güncel tuttuğu bu güzel blogda bahçelerde gezinin, kitapların arasına dalın. İyi okumalar 🙂

Hem ALS’li bireylere hem de tüm kitapseverlere ilham veren Ufuk Hanım’a sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi sunarız.

.

.

Kendisi ALS hastalığı nedeniyle konuşamıyor, ellerini kullanamıyor. Tüm okumaları ve internetteki paylaşımlarını yalnızca göz hareketleri ile yapıyor. Sadece kendi bloğunda değil; aynı zamanda üç farklı Facebook grubunda da aktif olarak paylaşımlarda bulunuyor.
Ufuk Beyazova Blog: beyazkitaplik.com
Facebook grupları: Kitap Kurdu – Aile Hekimleri – Dr. Kitap