Omurilik Yaralanması / Felç

Omurilik Yaralanması

“Yalnızlık, mahremiyetin kayboluşu ve dış dünyadan izole olmak”. Omurilik yaralanmasından sonra birçok kişi rahatsızlığını bu şekilde tanımlama eğilimindedir. Bağımsızlığını yitirme ve sürekli başkalarına güvenmek zorunda kalmak mutluluk ve güven duygularını zedeleyebilir. Bilgisayar kontrolü ve internet erişimi için sunduğumuz yardımcı teknolojiler parezi ve pleji hastalarına bu noktada destek verebilir.  Önerebileceğimiz Göz Takip Sistemleri ve Baş Fareleri bağımsızlık ve mahremiyeti geri kazanma konusunda son derece yardımcı olabilir.

Bilgisayar ve internet erişimi sayesinde omurilik yaralanması ile felç olanların yaşam kalitesi önemli ölçüde iyileşir. Haber ve bilgi almak, sosyalleşmek, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalmak, iş, eğitim ve eğlence… Tüm bunlar dünyayla ve kendinizle tekrar barışmanıza yardımcı olabilir. Bütün bunların ruhsal sağlık ve genel refah üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Baş faresi veya göz takip sistemi ile bilgisayarınıza,  tabletinize ve internete tam bağımsız erişim mümkündür.

Bilgisayar erişimi

Tetrapleji / kuadripleji omurilik yaralanması olan kullanıcılar, sadece göz veya baş hareketleri ile gerekirse anahtar butonu desteğiyle bilgisayarlarına ve internete rahat ve doğal bir şekilde erişebilirler.

Bunlar gibi teknolojiler, omurilik yaralanmasından dolayı felç olanların tam bağımsız bilgisayar ve internet erişimi ile e-posta alıp göndermesine, yeni insanlarla tanışmasına, sosyal medyayı kullanmasına, daha az izole hissetmesine ve daha aktif ve sağlıklı bir sosyal yaşam sürmesine olanak tanır.

Bilgisayarı kullanabilmek için standart fare ve klavyeye ihtiyacınız yok    >  Quha Zono 2

internet

İnternet sadece bir eğlence aracı değil, aynı zamanda omurilik yaralanmaları ve sağlığınız hakkında yepyeni ve yararlı bilgiler bulabileceğiniz, çalışmaya devam edebileceğiniz, iş arayabileceğiniz, eğitim alabileceğiniz, arkadaşlarınızla iletişim kurabileceğiniz, kısacası hayata bağlı kalmanıza yardımcı olacak bir mecradır.

Internette özgürce gezinmenin yollarını keşfedin   > PCEye