Tobii Dynavox PCEye – Yeni Nesil Göz Takip Cihazı

Tobii Dynavox PCEye – Yeni Nesil Göz Takip Cihazı

Windows bilgisayarınızı yalnızca gözlerinizle kullanın, üstelik açık havada bile!
Yeni nesil göz izleyicimiz PCEye, fiziksel engelli bireylerin bilgisayarı gözleriyle çalıştırmalarını sağlayan üstün teknolojili kompakt bir göz takip cihazıdır.

27 inç’e kadar tüm ekranlarda kullanılabilir. Windows tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve masaüstü monitörlere usb yardımıyla bağlanarak engelli bireyler için yepyeni ve hızlı bir bilgisayar erişimi sunar!

Doğruluk

PCEye, ellerini standart klavye ve fare kontrolüne yetecek kadar etkin biçimde kullanamayan bireyler için tasarlandı. Göz takip teknolojisinde dünya lideri Tobii Dynavox’un farklı etnik kökenler, gözlük kullanımı ve aydınlatma koşulları üzerinde 15 yılı aşkın bir süredir yaptığı testlere dayanarak geliştirdiği yeni PCEye göz takip cihazı, kullanıcılar için ekrandaki en hassas seçimlerde bile doğru tıklama yapabilme özelliğine sahiptir.

Erişilebilirlik

Günümüz dünyasında bilgisayar erişiminin önemi her geçen gün artmakta. Bilgisayarlar artık günlük yaşamımızın bir parçası, iş, okul ve sosyal hayatımızın her alanında bilgisayarlarla etkileşim halindeyiz. Öyleyse bilgisayarlar herkes için erişilebilir olmalı. Göz takip teknolojisi ile geleneksel klavye ve bilgisayar farelerini bir kenara atın, artık onlara ihtiyacınız yok. Onların yerine vücudunuzda neredeyse hiç kas gücü gerektirmeyen ve oldukça hızlı hareket eden gözlerinizi kullanarak siz de internette gezinebilir, sosyal medyayı kullanabilir, oyun oynayabilir, bilgisayarınızda kendi belgelerinizi oluşturabilir, görüntülü konuşma yapabilirsiniz. PCEye cihazınızı usb ile bilgisayarınıza bağlayın, hemen kullanmaya başlayın.

Bağımsızlık ve Esneklik

PCEye göz takip cihazını hem içerde hem dışarda, ister küçük, ister büyük ekranlarda kullanabilirsiniz. PCEye size gün boyunca farklı ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir esneklik sunar.  Örneğin; oyun oynamak için daha büyük bir ekran, toplantılar veya dersler için bir dizüstü bilgisayar veya dışarıdaki gezileriniz için bir tablet üzerinde kullanabilirsiniz.

Üstelik Windows bilgisayarınızın tüm işlevlerine tam bağımsız bir şekilde erişebilirsiniz. Bilgisayar ortamında yapmak istediğiniz ne varsa, bundan böyle kontrol sadece sizde!

PCEye’ı 27inç’e kadar tüm ekranlarda geniş bir Windows cihaz yelpazesiyle mükemmel performansla çalıştırın, hem iç hem dış mekanda parlak ışıkta bile kullanın; siz de bağımsız bilgisayar erişiminin tadını çıkarın.

TD CONTROL YAZILIMI İLE BİRLİKTE

Cihazınız durmaksızın göz hareketlerinizi hassas bir biçimde takip ederken, içerdiği TD Control yazılımı da size Windows bilgisayarınızın sunduğu imkanların tümüne erişmenizi sağlar.

Tobii Dynavox PCEye yeni nesil göz takip cihazı TD Control yazılımı ile birlikte sunulur. Böylece bilgisayarı kontrol etmek için ayrıca bir ürün, program ya da uygulama kullanmanıza gerek kalmaz.

Tobii’nin PCEye kullanıcıları için geliştirdiği TD Control yazılımı, bilgisayarı gözlerinizle kullanmanın sezgisel bir yolunu sağlayan eşsiz bir yazılımdır. Gözlerinizle doğal, hızlı ve doğru bir bilgisayar kontrolü için ihtiyacınız olan her şey TD Control’ün arayüzünde mevcuttur. Tüm klavye tuşlarına ve fare komutlarına kolayca erişebilir, pek çok kullanım özelliğini kendinize göre düzenleyebilir, kendiniz için en rahat bilgisayar kontrol deneyimini elde edebilirsiniz.

TD Control, internette özgürce gezinebilmeniz, e-postalar yazabilmeniz, kendi belgelerinizi oluşturabilmeniz için Türkçe ekran klavyesi içerir.

Klavyenin ekrandaki konumunu ve büyüklüğünü dilediğiniz gibi değiştirebilir, tüm kısayollar ve diğer klavye fonksiyonlarına gözlerinizle erişebilirsiniz.

Üstelik kullanım sıklığına göre yazacağınız kelimeler Türkçe kelime tahmini özelliği ile karşınıza seçenek olarak sunulur. Kısacası yazı yazarken ihtiyacınız olan hız ve doğruluk konusunda gereken tüm destekler klavyenizde mevcuttur.

PCEye için TAMAMLAYICI ÜRÜN ve AKSEUSARLARI KEŞFEDİN

PCEye cihazınızı tabletle kullanmak isterseniz  bu braket ile tamamlayın. Cihazınızı her yere yanınızda götürün.

PCEye Braket

Dışarıda gezerken de kullanmak isterseniz. PCEye braket ile uyumlu bir sabitleyici ile tekerlekli sandalyenize monte edebilirsiniz.

TS için Sabitleyiciler

Bağımsız bilgisayar kontrolü yetmez, evimdeki diğer cihazların da kontrolü bende olsun diyorsanız bu usb kumanda tam size göre.

Control USB

DİL VE KONUŞMA KISITLILIĞI OLANLAR için TAMAMLAYICI ÜRÜNLER

Fiziksel engelinize bir dil ve konuşma bozukluğu da eşlik ediyorsa PCEye göz takip cihazınızı
Communicator 5 veya TD Snap yazılımı ile birlikte kullanarak bilgisayarınızı bir iletişim cihazına dönüştürebilirsiniz.

Communicator 5

Okuryazar konuşma engelli bireylerin daha verimli iletişim kurması için tasarlanmış metin tabanlı adis yazılımı

Communicator

TD Snap

Farklı ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanmış, okuryazar olmayan konuşma engelli bireyler için sembol tabanlı adis yazılımı

TD Snap

Kutu İçeriği:

  • PCEye Göz Takip Cihazı
  • PCEye taşıma çantası
  • Mıknatıslı montaj plakası
  • USB-A USB-C adaptörü
  • TD Control yazılımı
  • Başlangıç Kılavuzu
  • Eğitim Kartları

PCEye Kutu Açılış Videosu

Uyumluluk:

Uyumlu bilgisayarlar: Windows 10 (64 bit) işletim sistemi ve Windows 11

Uyumlu yazılımlar: Communicator 5 – TD Snap – Boardmaker 7 – Gaze Viewer – Look to Learn – Snap Scene

Teknik Özellikler:

Bilgisayar Minimum Sistem Gereksinimleri
Bilgisayar ve İşlemci 2.0 GHz veya daha hızlı

6. Nesil Intel Core (i5/i7–6xxx) ve üzeri, veya eşdeğer AMD 64 bit işlemci (önerilen minimum)

Bellek (RAM) 8 GB RAM ( minimum)
Hard Disk Kullanılabilir 450 megabayt (MB)
USB USB-C (adaptör aracılığıyla USB-A)
İşletim Sistemi Windows 10 (64 bit) – Windows 11

 

 

TOBII DYNAVOX PCEYE TEKNİK ÖZELLİKLER
Ölçüler 285 mm × 15 mm × 8.2 mm
Ağırlık 93 g
Donanım Kullanıcı Kalibrasyonu:  >99%

Güç tüketimi: 2,2 W tipik ortalama

Ekran boyutu: 27” e kadar tavsiye edilir

Bakış Veri Hızı: 33 Hz

Kullanıcı Mesafesi 50 – 95 cm
Cihazın Montajı PCEye kutusundan çıkan özel manyetik montaj plakası ile bilgisayarınızda sabit bir metal veya plastik yüzeye monte edilmelidir. Bilgisayarların cam ekranına asla monte edilmemelidir.

UYGUNLUK:

CE işaretlidir.

PCEye aşağıdaki direktiflere uygundur:

2017/745 (MDR) Tıbbi Cihaz Yönetmeliği

2011/65/EU (RoHS) – Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması Direktifi

2014/30/EU (EMC) – Elektromanyetik Uyumluluk Yönergesi