Uzaktan Kumanda Seti

Yalnızca televizyonu değil, evinizdeki diğer ana cihazları da bilgisayarınızdan kontrol edin!

Üç üründen oluşan bu uzaktan kumanda kiti, TV ve multimedya cihazlarının yanı sıra, elektrikli ev aletlerinizi de bilgisayarınız üzerinden kullanabilmenizi, ayrıca acil durumlar için de bir alarm sistemi oluşturmanızı sağlar.

Kendinize göre kişiselleştirebileceğiniz bir çevresel kontrol uygulaması içeren USB kumanda sayesinde, evinizde uzaktan kumanda ile çalışan tüm cihazları bilgisayarınız üzerinden kontrol etmeniz mümkündür.

Etkinleştirici Soketi ise; herhangi bir elektrikli aleti açıp kapamanızı sağlayan bir alıcı görevi görür.

Setin son tamamlayıcı parçası Etkinleştirici Alarm ise, acil bir durumda, evin herhangi bir odasındaki bir aile üyesine veya refakatçinize haber vermenizi sağlayan bir alarm alıcısı görevini üstlenir.

Bu Uzaktan Kumanda Setinin kurulumu için herhangi bir montaj ekibinin evinize gelip kurulum ve programlama yapmasına ihtiyaç yoktur.

Üstelik tüm bilgisayar erişim metotları ve fare türleri ile uyumludur. Kumanda setini kullanabilmek için alışık olduğunuz erişim metodunu değiştirmek zorunda kalmazsınız. Ya da Communicator 5 kullanıcısı iseniz; iletişiminize ara vermeden tüm bu uzaktan kumanda sistemini doğrudan iletişim yazılımınız Communicator üzerinden kullanabilirsiniz.

Çevrenizdeki cihazları kontrol etmekten sizi alıkoyan fiziksel engelleri ortadan kaldırır,  ev içi günlük işlere katılımınızı arttırır, özerklik kazandırarak daha bağımsız bir yaşam sürmenize yardımcı olur.

KİMLER KULLANIR?

  • Omurilik yaralanmaları
  • Multipl Skleroz
  • ALS
  • Nöromüsküler bozukluklar
  • Serebral Palsi
  • Beyin kanaması sonucu inme
  • Travmatik beyin hasarı
  • Öğrenme güçlüğü çekenler

PC’ye bağlanması gereken USB Kumanda, önceden tanımlanmış kontrol yazılımını ve kolayca özelleştirilebilir şablonları içerir. Yapılandırma, evinizdeki farklı cihazları kontrol etmenize olanak tanır ve evdeki kızılötesi uzaktan kumandaların (TV, stereo, vb.) işlevini kopyalayabilir.

Buna karşılık Etkinleştirici Soketi, herhangi bir elektrikli aygıtı (lamba, ısıtıcı, vantilatör vb.) bilgisayardan etkinleştirmenizi/devre dışı bırakmanızı sağlar.

Üçüncü unsur ise, refakatçinizi ve/veya ailenizi acil durumlarda uyarabilmeniz için tasarlanmış bir Alarm Etkinleştiricidir. Bir radyo frekansı sinyali aracılığıyla USB kumandanız sayesinde alarmı bilgisayarınız üzerinden etkinleştirebilirsiniz.

Üstelik Radyo Frekans teknolojisi sayesinde hem soket hem de alarm etkinleştirici,  bilgisayardan farklı bir odada olabilir! Aileniz ya da refakatçiniz etkinleştiriciyi istediği odaya götürebilir. Tek ihtiyaçları, odada onu takabilecekleri bir priz olmasıdır. Gerekirse, farklı odalar için farklı alarmlar oluşturabilirsiniz. Hepsini aynı anda ya da sadece o an için gerekli olanı etkinleştirebilirsiniz.

Kutu İçeriği:

1 ad USB Uzaktan Kumanda

1 ad Etkinleştirici Soketi

1 ad Etkinleştirici Alarm

Kullanım Kılavuzu

Uyumluluk:

Tobii Communicator İletişim Yazılımı ile uyumludur

Tüm bilgisayar erişim metotları ile uyumludur.

Teknik Özellikler

 

ETKİNLEŞTİRİCİ SOKETİ

 

ALARM ETKİNLEŞTİRİCİ

Besleme Gerilimi 230 VAC 230 AVC
Boyutlar 105 x 53 x 46 mm soket hariç 105 x 59 x 50 mm
Anahtar girişi 3,5 mm mono jak fişi için bir anahtar girişi (dişi). 3,5 mm mono jak fişi için bir anahtar girişi (dişi).
3,5 mm mono jak fişi için bir anahtar çıkışı (dişi). Radyo Frekansı:  433 MHz.
Çalışma Modu 3 çalışma modu: AÇIK/KAPALI, kilitli ve zamanlı (1 saniyeden 5 dakikaya kadar). “Tak – Çalıştır” cihazıdır, kurulum gerektirmez.
Aynı ortamda 16’ya kadar farklı Etkinleştirici Soketi+ bağlayın. Aynı sistem üzerinde 4 adede kadar farklı Etkinleştirici Alarmı bağlayın.
Alarm sinyali: Bip sesi
 

Maksimum Yük:

Dirençli yükler: 2000W / 9A
Motor yükleri: 1000W / 5.5A
Transformatörlü halojen lambalar: 300W / 1.7A
Maksimum anahtar çıkış şarjı: 24V – 1A
Anahtarla Kullanım Anahtar uyumlu Anahtar uyumlu
Her iki ürün de Türkiye’de kullanılan priz tipi ile uyumlu sokete sahiptir.

Uygunluk:

CE işaretlidir.

USB Kumanda: Avrupa Direktifi 89/336/CE gerekliliklerine uygundur

Etkinleştirici Soketi: 2004/108/EC ve 2006/95/EEC sayılı Avrupa Direktiflerinin gerekliliklerine uygundur.

Etkinleştirici Alarm: 73/23/EC ve 89/336/EC sayılı Avrupa Direktiflerinin gerekliliklerine uygundur.