SHX Zar

SHX Zar

Odayı zar atarak kontrol edin!

SHX Zar, kullanıcıların duyusal oda içeriğini tıpkı bir zar atar gibi etkinleştirmelerini sağlayan bir çeşit renkli duyusal küptür.

Çoklu duyusal odanızı ve içinde bulunan tüm ışık cihazlarını hem ayrı ayrı (tek tek) hem de kombinasyon halinde (hepsini aynı anda) kontrol etmenizi sağlar.

Bu dev zar ile hem tüm Luminea ışık cihazlarımızı tek tek kontrol edebilir hem de SHX Sistemindeki görsel-işitsel sahneler de dahil olmak üzere, odanın tüm cihazlarını aynı anda değiştirebilirsiniz. Kablosuz olması karmaşık bir kurulum gerektirmediği için istediğiniz zaman duyusal odanıza dahil etmenizi çok kolaylaştırır.

Luminea ile kullanımı:

Bu zarı yuvarlayarak herhangi bir ışık cihazımızın renklerini değiştirebilirsiniz. Örneğin; sarıyı atarak baloncuk tüpünün renklerini sarıya çevirin; kırmızının her şeyi nasıl kırmızıya dönüştürdüğünü izleyin. Luminea Uygulaması içindeki etkinliklerle oynayarak tamamlayın.

Bir kullanıcı baloncuk tüpünün, fiber optiklerin veya bütün odanın renklerini kendisi değiştirdiğinde hikayenin ana kahramanı gibi hissederek daha fazla katılır ve daha fazla eğlenir. Duyusal uyarımdaki eğitim ve rehabilitasyon işlevlerinin daha doğrudan, yakın ve aktif bir şekilde uygulanması için idealdir.

SHX Zar, hangi SHX sahnesi seçilirse seçilsin, duyusal oda içeriğini rastgele etkinleştiren büyük bir yumuşak oyun kalıbıdır. Kullanıcı hangi içeriğin tetikleneceğini bilmediğinden, duyusal odanın düzenleyici ortamında beklenti, sıra alma, tanıma, dil ve boş zaman etkinlikleri üzerinde çalışmak için harika bir araçtır.

Her zar atışında oda değişir! Dil, sıra alma, sebep-sonuç ve beklentiyi desteklemek için kullanışlıdır. Zarın her iki tarafında, seçtiğiniz içerikle ilgili resimlerin veya sembollerin eklenebileceği şeffaf cepler bulunur.

Tüm SHX Odanızı bu dev zar ile kontrol edin. Bir zar atın ve tüm odayı yeni temalı bir ortama dönüştürün. Etrafınızı saracak görüntüler, videolar, ses, titreşim ve diğer etkileyici efektleri değiştirin. Odanın bir sonraki adımda nasıl görüneceğine zar karar versin. Kullanıcılar daha fazla eğlenir, katılır, etkileşime girer ve kendilerini bu sürükleyici deneyimin bir kahramanı gibi hisseder.

SHX sistemi içindeki aktiviteler şunları destekler: Sebep-sonuç, ortak dikkat, ince motor beceriler, propriosepsiyon, seçim, hafıza, sıra yönetimi, sembolik oyun, çağrışım, iletişim, sosyal beceriler.

 • Basit kurulum: Arkasında hangi cihazın kontrol edildiğini gösteren bir düğme bulunur.

Uzun bir basış girişleri devre dışı bırakır.

 • Ölçüler: 40 x 40 cm
 • Şarj edilebilir: Küpün fermuarlı tarafından erişilebilen şarj kablosu ürünün içinde saklıdır.
 • Antimikrobiyal, antibakteriyel ve antifungal (mantar önleyici) malzeme.
 • Aşınmaya dayanıklıdır.
 • Güneşe karşı dayanıklıdır.
 • İnsan teri, tükürük, idrar ve kan gibi sıvılara karşı dayanıklıdır.
 • Toplam ağırlık: 620 gr/m2
 • Kalınlık: 0.5 mm – 1 mm

Luminea cihazları ile uyumludur.

SHX Sistemi ile uyumludur.

 • REACH yönetmeliğine uygundur
 • Ateşe dayanıklılık: M2 sınıflandırması
 • EN71-3 oyuncak güvenliğine uygundur.
 • Ürünlerimizde kullanılan hem poliüretan hem de polietilen olmak üzere tüm süngerler standardize edilmiştir ve AB teknik ve çevre düzenlemelerine uygundur.