SHX Rack

SHX Rack

SHX Rack,  duyu odasında en sürükleyici deneyimi yaşamanızı sağlayan bir merkezi kontrol ünitesidir.

Bir duyu odasında aileler, eğitimciler ve terapistler için yepyeni bir dünyanın kapılarını açar. Çünkü SHX Sistemi; odadaki aydınlatma, görüntüler, videolar, sesler, titreşim, müzik, baloncuk tüpü, fiberoptikler ve tüm diğer çevresel efektlerin bir kombinasyonunu oluşturmanıza izin verir. Bu da kullanıcıların en sürükleyici deneyimi yaşamalarını sağlar.

Bu sistem ile iletmek istediğiniz şeye göre ister tek tek, ister bir grup eylemi aynı anda birleştirerek farklı efektleri istediğiniz gibi çalıştırabilirsiniz ve hatta kendi videolarınızı ve resimlerinizi kullanarak kendi içeriklerinizi ve tematik ortamlarınızı oluşturabilirsiniz. SHX, aklınıza gelen hemen hemen her şeyi odada görüntülemenizi sağlar.

SHX Rack, SHX sisteminin beynidir ve birden fazla duyusal öğeyi merkezi olarak kontrol etmeniz için gereken her şeyi içerir: bir multimedya sunucu bilgisayarı, bir projektör, hoparlörler, SHX kontrol cihazı, SHX kontrol yazılımı ve bir SHX kontrol tableti içerir.

SHX Sistemi “sahneler” üzerinden çalışır. SHX Rack ile birlikte verilen SHX yazılımı;  multimedya, ses, aydınlatma, titreşim ve tüm diğer efektlerin çoklu kombinasyonları ile “sahneler” şeklinde düzenlenmiş çok sayıda önceden programlanmış içerikle birlikte sunulur. Bu yazılım her bir kullanıcıya uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir.

Bu benzersiz sistem, duyusal deneyimlerin öğrenmeyi ve gelişmeyi artıracak şekilde birleştirilmesine olanak tanır. Kullanıcıların ilgi alanları ve ihtiyaçlarına yönelik olarak sınırsız sayıda kendi özel içeriğinizi oluşturabilir, kendi tematik ortamlarınızı yaratabilirsiniz. Odadaki tüm duyusal öğeleri ister tek tek, ister hepsini aynı anda veya koordineli olarak çalışacak şekilde ayarlayabilir, duyusal öğelerin kontrolünü kullanıcının da yapabilmesini sağlayarak tümüyle interaktif bir duyusal ortam oluşturabilirsiniz. Seçenekler sonsuz: Denizin esintisini hissederken mavi renkli bir ortamda bir kumsalın izdüşümü – adını duyduğumuz ve çıkardığı sesi dinlediğimiz bir hayvanın görüntüsü – motorun titreşimini hissettiğimiz bir motosikletin videosu – huzurlu bir müzik eşliğinde parlayan yıldızlarla dolu bir gece gökyüzünün seyri –  dalış yaparak deniz altında bir gezinti…

Sistem, birlikte verilen SHX tabletin yanı sıra; düğmeler, anahtarlar, yer matı, dev zar da dahil olmak üzere birçok farklı şekilde kontrol edilebilir.

Baloncuk tüpleri, fiber optikler, LED aydınlatmalar ve vibroakustik mobilyalar dahil tüm uyumlu SHX elemanları SHX Rack üzerinden kontrol edilebilir. Duvara takılan diğer öğeler de sadece bir Etkinleştirici Soket kullanılarak kontrol sistemine bağlanabilir. Bu sayede odanıza fan, baloncuk makinesi ve diğer küçük duyusal aydınlatma efektlerini de ekleyebilirsiniz.

SHX Multimedya sunucu bilgisayarı

SHX Kontrol Cihazı: Kurulu 150’den fazla sahne ile odadaki tüm öğelerin elektronik kontrolünü entegre eden cihaz. Sınırsız sayıda yeni ve kişiselleştirilmiş sahne oluşturma imkanı.

SHX Kontrol Yazılımı ve yüklü içerikler

Ses sistemi ve 2 ad hoparlör

2×2 çıkışlı vibroakustik amplifikatör

Kısa mesafeli projektör

SHX Kontrol Tableti (Android)

Tüm unsurların ön kablolu bağlantısını içeren koruyucu siyah kapak

Ünite ve aksesuarlar için kilitlenebilir muhafaza kutusu

20 adede kadar uyumlu duyusal aydınlatma öğesini, 1 adet projektörü ve 4 adet vibroakustik öğeyi destekler.

Tüm duyusal öğelerimiz ile uyumludur.