Luminea Uygulaması

Luminea Uygulaması

Işıkla Etkileşimin Bambaşka Bir Yolu

Android cihazlar için bu ücretsiz Uygulamayı kullanarak baloncuk tüpü, fiber optikler, top havuzu, led ışık çizgileri gibi çok çeşitli Luminea ışıklandırma öğelerini kontrol edebilir ve kullanıcıları farklı ihtiyaçlara göre uyarlanmış bir dizi etkinliğe dahil edebilirsiniz.

Luminea Uygulaması terapötik ve eğitim amaçlı kullanıma yönelik olarak tasarlanmıştır. Kullanıcılarınız veya öğrencilerinizle yapabileceğiniz birçok aktivite ve oyun içerir. Ayrıca uygulamayı kullanarak terapi ve eğitim hedeflerinize göre özelleştirebileceğiniz kendi aktivitelerinizi de yaratabilirsiniz.

Uygulama tek bir ışık cihazının veya tümünün renklerini aynı anda değiştirebilmenizi sağlar! Uygulamada yer alan tüm etkinliklerle;

  • Aynı anda bir Luminea cihazını mı yoksa birden fazla Luminea cihazını mı kontrol edeceğinizi seçebilirsiniz (kaç tane uyumlu cihazınız olduğuna bağlı olarak)
  • Baloncuk tüpündeki baloncukların akışını kontrol edebilirsiniz – baloncukları açın veya kapatın veya bir seferde bir baloncuk akışı yapın.

Duyusal bir odadaki aydınlatma cihazlarını kontrol etmenizi sağlayan bu uygulama iki farklı aktivite kategorisinden oluşur: Piksel ve Sıralama (sekans).

Her kategori, uygulamaya dahil edilmiş olan etkinliklerin yanı sıra, sınırsız sayıda kendi etkinliklerinizi oluşturmanıza da olanak verir.

PİKSEL: Bir resme dokunun ve odadaki renkleri değiştirin!

Bu etkinlik kategorisinde istediğiniz görseli yükleyebilirsiniz. Görseldeki renkli bir noktaya dokunulduğunda sahip olduğunuz Luminea cihaz(lar)ı da o rengi alacaktır. Parmağınızı görüntü üzerinde hareket ettirdikçe Luminea cihaz(lar) ı da dokunulan renklere göre dinamik olarak değişir. İnternette bulunan herhangi bir görseli veya çizimi kullanabilir, tabletin kamerasıyla fotoğraf çekebilir veya herhangi bir çizim programı ile kendi tasarımınızı oluşturup o görseli özel bir komuta dönüştürebilirsiniz. Onlarla oynamak ve ışık cihazlarını kontrol etmek için kameranızdan veya Google fotoğraflarından ve diğer mobil uygulamalardan kendi resimlerinizi de ekleyebilirsiniz.

Örneğin, bir meyve sepeti fotoğrafını kullanırsanız ve sepetteki sarı muza dokunursanız odanızdaki ışık öğeleri de sarıya döner.  Tüm öğelerin rengini aynı anda veya ayrı ayrı değiştirebilirsiniz. İstediğiniz sayıda aktivite oluşturabileceğiniz için Uygulama bunları kronolojik ve alfabetik olarak sıralamanızı sağlar.

Ayrıca uygulama, Luminea cihazının rengini değiştirmeyen nötr bir renk ile Luminea cihazının rengini kapatan bir renk seçmenize de olanak tanır. Böylelikle daha fazla renk kombinasyonu yaratabilmek, resim ve görüntüler oluşturmak, labirentlerle oynamak, renkleri nesnelerle tanımlamak ve ilişkilendirmek, neden-sonuç alıştırmaları üzerinde çalışmak, tercihleri ​​​​ifade etmek ve seçimler yapmak, boyama vb yaratıcı etkinlikler tasarlamak mümkündür.

Örneğin; kullanıcı görüntüde belirli bir renge basana kadar Luminea cihazı kapalı kaldığından “sihirli renk” oyunu oynamak eğlenceli olabilir. Veya

Koordinasyon için: Bir hedef görüntü, bir dart tahtası vb kullanabilirsiniz. Bilişsel etkinlikler için: Kelime dağarcığını geliştirmek üzere görüntüler ve renkler veya nesnelerle ilgili herhangi bir şey üzerinde çalışabilirsiniz.

Uygulama 12 adet Piksel aktivitesi içerir ve siz kendiniz yenilerini oluşturabilirsiniz.

SEKANS / SIRALAMA: Bir resme dokunun ve odadaki renkleri değiştirin!

Uygulamadaki sıralama kategorisi ise; bir şarkı, bir ses veya melodi ile ilişkilendirilebilen, kullanıcının oluşturduğu bir renk düzeninin kayıtlarıyla ilgilidir.

Hem terapist hem de kullanıcı kendi müzik ve renk kombinasyonlarının koreografisini yapabilir, hafıza ile ilgili aktiviteler, sekanslar, ritim, renk terapisi, duygular veya kullanıcının sanatsal ifadesi üzerinde çalışılabilir.

Uygulama içinde önceden hazırlanmış bir dizi sekans bulunur ancak siz kendinizinkini de yapabilirsiniz.

Google Play’den ücretsiz indirilebilir (bir Android cihazınızın olması gerekir)

Yakındaki Luminea cihazlarını otomatik olarak algılar ve bunları evinizin veya terapi merkezinizin WIFI ağına bağlar.

Aynı wi-fi ağı üzerindeki tüm Luminea cihazları tek tek veya hepsi birlikte kontrol edilebilir.

Yeni piksel ve sıralama/sekans etkinlikleri oluşturmak ve düzenlemek için menüler.

Parlaklığı, cihaz seçimini, baloncuk kontrolünü vb. ayarlamak için kontrol çubuğu.

Android