EyeR Uzaktan Kumanda

EyeR, göz takip sistemi ile birlikte kullanım için yapılmış özel bir kızıl ötesi cihazdır. Bilgisayarın USB bağlantı noktasına takarak çalıştırabilir, bulunduğunuz ortamda uzaktan kumanda ile kullanılabilen tüm kızılötesi özellikli cihazları yalnızca gözlerinizle yönetebilirsiniz. Diğer bir deyişle; kullandığınız herhangi bir tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza kızılötesi (IR) kumanda işlevi kazandırırsınız.    

Benzersiz bir şekilde tasarlanmış bu küçük ama marifetli cihaz size çevresel kontrol için ihtiyacınız olan her şeyi verir.

EyeR sayesinde TV’leri, klimaları, DVD oynatıcılarını, müzik setlerini, hatta oyuncakları bile kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Tüm TV’ler ve dekoderlerle uyumlu

TV’ye doğru tutmanıza gerek yok: USB Kumanda,  daha fazla güç ve artırılmış kızılötesi ışın açısı sağlar, bu sayede kumandayı artık televizyona doğrultmanıza gerek kalmaz.

Önceden programlanmıştır: Ürün, ana televizyon üreticilerinin (Samsung, LG, Toshiba, Sony, vb.) önceden kaydedilmiş kontrollerini içerir. Bir düğmeye basın ve uzaktan kumandanız, beğeninize göre özelleştirebileceğiniz en yaygın eylemlerden oluşan bir ızgara aracılığıyla hemen yapılandırılır.

Tüm dekoderlerle uyumlu: Tüm dekoderlerle uyumlu olmasının yanı sıra, en yaygın dekoderler ve multimedya oynatıcılar da önceden programlanmıştır (Apple TV, Movistar +) Sizinki de kolayca eklenebilir.

EyeR ve beraberinde sunduğumuz Sanal Kumanda yazılımı Virtual Remote Tobii Dynavox göz takip cihazları ile uyumlu çalışır. Yazılım hem dokunma hem de göz takip yoluyla kullanılabilir.

4 metreden fazla menzili ile EyeR kumanda optimum kapsama alanına sahiptir.  EyeR kumanda ile kendi evinizin ve eğlencenin kontrolünü elinize alabilirsiniz. En sevdiğiniz TV programını seçin, klimanızı açıp kapatın, uzaktan kumandalı arabalar vb oyuncakların keyfini çıkarın.

Optimum performans için Tobii Dynavox EyeR, bir USB ayırıcı aracılığıyla değil, doğrudan cihazdaki bir USB bağlantı noktasına bağlanmalıdır.

EyeR, ayarlandıktan sonra 360° döndürülebildiğinden, baş aşağı olsa veya köşelere sıkıca otursa bile konumunu koruyabilir. Bu esnek yapısı ile IR sinyallerinin cihaza sorunsuz bir şekilde yönlendirilmesini sağlar.

Kutu İçeriği:                   

EyeR Kumanda

Sanal kumanda yazılımı indirme bağlantısı

Uyumluluk:                 

Uyumlu İşletim Sistemleri: 64 bit Windows 7, 8.1 veya 10

Uyumlu Tobii Dynavox Yazılımları: Windows Control, Gaze Point, Gaze Viewer, Communicator 5, Snap Core First

Teknik Özellikler:

Ölçüler ( U x Y x D ): 284 mm x 9.3 mm x 23.4 mm

Ağırlık: 48 gr

Aktif Kızılötesi İletim Aralığı: >4 m

Dahil Yazılım: Virtual Remote (Sanal Kumanda)

Bağlantı: USB 2.0 veya üstü

Uygunluk:

Medikal Cihaz: 93/42/EEC (MDD) – Tıbbi Cihaz Direktifi, 2007/47/EC ile değiştirildiği şekliyle